2016 Trend Tırnak Desenleri

2016 Trend Tırnak Desenleri

Son zamanlarda gündeme gelmeye başlayan ve “nail art” adıyla da geçen tırnak desenleri, yapılması zor gibi gözükse de doğru yöntem bilindiği takdirde kolaylıkla yapılmaktadır. Birçok farklı alternatifi bulunan tırnak desenlerinin her birinin yapılması da farklı olsa da yapılmaları benzerlik göstermekte ve zamanla yapılarak pratik kazanılmaktadır.

Tırnak Desenleri Nasıl Yapılır?

Mevsime, özel günlere veya isteğe göre farklı tırnak desenleri yapmak mümkündür. Hepsi için farklı motifler yapılıyor olmakla birlikte temelde yapılan şey her zaman aynıdır.

İlk olarak seçilen tırnak desenine göre belirlenen bir renkte tüm tırnaklar boyanır ve kuruması beklenir. Tırnakta olması istenen desen eğer geometrik bir desen ise desenin oluşturulacağı yer dışında kalan yerler bantlanır ve yeni oje bantların arasında kalan yere sürülür. Kuruma işleminin ardından bantlar çıkartılarak tırnak cilası sürülür ve böylece istenilen desen yapılmış olur. Geometrik desen dışındaki desenler piyasada hazır olarak da bulunabilmekte, ancak hazır olmayan bir desen yapılacak ise ince bir çubuk veya tel yardımı ile desen tırnağa çizilmektedir.

2016 Trend Tırnak Desenleri Nelerdir?

Kış aylarında olmamız sebebi ile özellikle kardan adam figürleri tırnak desenlerinde karşımıza çıkmaktadır. Yaklaşan sevgililer günü de tırnak desenlerine dair olan trendi etkileyerek daha romantik ve kırmızı renk ağırlıklı tırnak desenlerinin gündeme gelmesini sağlamaktadır. Tüm bu gösterişli desenlerin yanında daha zarif tırnak deseni isteyenler için ise hazır yapıştırmalar piyasada bulunmakta ve zariflikleri ile göz kamaştırmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here