2016 Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu

2016 Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu

Oscar ödüllerinin provası olarak görülen ve tüm Hollywood camiasını ilgilendiren Altın Küre Ödülleri 11 Ocak gecesi Los Angeles’te gerçekleşen ihtişamlı bir törenle birlikte sahiplerini buldu. Gecenin sunuculuğunu İngiliz komedyen Ricky Gervais yaparken, geceye ünlü oyuncular damgalarını vurdu. 14 adet sinema dalında ödül, 11 adet de televizyon dalında ödülün dağıtıldığı Altın Küre Ödülleri, bu sene de birçok başarılı yapımın öne çıkmasını sağlamıştır.

2016 Altın Küre Ödülleri Sinema Dalında Kazananlar Kimlerdir?

Bu sene 73.sü düzenlenen Altın Küre Ödülleri’nde en iyi film-drama ödülünü The Revenant alırken, başarılı kariyerine rağmen hiç Oscar ödülü alamamış olan Leonardo Di Caprio en iyi erkek oyuncu-drama ödülünü almaya hak kazanmıştır. The Revenant filmi aynı zamanda en iyi yönetmen ödülüne de layık görülmüştür. Room filmindeki başarılı oyunculuğu ile göz kamaştıran Brie Larson da en iyi kadın oyuncu-drama ödülüne layık görülmüştür.

En iyi müzikal-komedi film ödülünü kazanan film The Martian olurken, bu filmdeki rolüyle Matt Damon en iyi erkek oyuncu-komedi ödülünü almaya hak kazanmıştır. Joy filmindeki performansı ile Jennifer Lawrence’da en iyi kadın oyuncu-müzikal ödülünü almayı başarmıştır.

Steve Jobs’un hayat hikayesinin anlatıldığı “Steve Jobs” filmi ise en iyi senaryo ödülünü kazanmış ve bu filmdeki oyunculuğu ile Kate Winslet en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü almıştır. En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü ise Creed filmindeki performansı ile Hollywood’un efsane ismi Sylvester Stallone’nin olmuştur.

En iyi müzik The Hateful Eight filmine giderken, en iyi animasyon film Inside Out filmi, en iyi yabancı film ise Saul Fia ismi olmuştur.

2016 Altın Küre Ödülleri Televizyon Dalında Kazananlar Kimlerdir?

Televizyon dünyasının Oscar’ları olarak da anılan Altın Küre Ödülleri’nde en iyi drama dizisi olarak Mr. Robot filmi ödüle layık görülmüştür. Mr. Robot dizisi aynı zamanda en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü de kazanmayı başarmıştır.

En iyi erkek oyuncu-drama ödülü Mad Men dizisindeki rolü ile Jon Hamm’in olurken; en iyi kadın oyuncu-drama ödülünü ise Empire dizisinin sevilen oyuncusu Taraji P. Henson kazanmıştır.

En iyi müzikal komedi dizisi ise Mozart in the Jungle dizisinin olmuştur. En iyi erkek oyuncu-müzikal dalında bu dizideki Gael Garcia Bernal seçilirken, en iyi kadın oyuncu-müzikal ise Crazy Ex Girlfriend dizisindeki performansı ile Rachel Bloom’un olmuştur.

En iyi yardımcı kadın oyuncu olarak The Affair dizisi oyuncularından Maura Tierney seçilirken, en iyi mini dizi Wolf Hall, en iyi mini dizi erkek oyuncu Show me a Hero dizisinden Oscar Isaac, en iyi mini dizi kadın oyuncu ise American Horror Story dizisinden Lady Gaga seçilmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here