Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Üç Aylık İğne Hakkında Detaylı Bilgiler

Üç Aylık İğne Hakkında Detaylı Bilgiler

Adet gören kadınların hamile kalma riski her zaman vardır. Korunma yöntemlerinin en iyisinde bile %1’lik bir ihtimal kalmaktadır. Üç aylık iğneler kadınlar için hazırlanmış doğum kontrol yöntemlerinden bir tanesidir. Bu iğnelere yönelik olumlu ve olumsuz düşünceler bulunmaktadır. Emzirirken kullanılıp kullanılmayacağına yönelik net araştırmalar bulunmamaktadır. Bir anda aşırı hormon yüklemesi yaptığından kadınlarda ciddi yan etkilere neden olduğu düşünülmektedir. Genellikle üç aylık iğneler yerine aylık iğneler önerilir ama unutkan olanlar ve uzun bir dönem korunmak isteyenler için aylık iğneler kullanışlı değildir.

  • Üç Aylık İğne Nedir? Nasıl Kullanılır?

Doğum kontrolünde, etkili ve uzun dönem koruma sağlayan, enjekte yoluyla kullanılan ve üç ayda bir kullanılan iğnelerdir. Diğer doğum kontrol yöntemlerini sevmeyen, unutkanlık sorunu olan, spiral takılması mümkün olmayan hastalar üç aylık iğneleri tercih edebilirler. Eşi korunmaktan kaçınan kadınların da ilk tercihleri arasında üç aylık iğneler bulunmaktadır. İğneyi mümkünse gidip hastanelerde ve polikliniklerde yaptırmalısınız. İğnenin kesinlikle damardan uygulanmaması gerekmektedir. İğne yapılacak en iyi yer kalçadaki kaba ettir.

  • Üç Aylık İğne Ne Zaman Yapılır?

Üç aylık iğnelerin, adet kanamasının ilk 5 günü içinde mutlaka uygulanması gerekmektedir. Gebelik olmadığı kesin olan durumlarda herhangi bir zamanda uygulanabilir. Doğum sonrasında kullanılacaksa doğumdan sonraki ilk beş gün içinde uygulanması gerekmektedir. Bu nedenle doktorunuzla görüşürseniz; doğumdan sonra üç aylık iğnenizi de yaptırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri