Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir, İşte Detaylar.

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir, İşte Detaylar.
14 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 118 kez okundu.

Hem içimi hem sunumu hem de kültürel geçmişi ile Türk kahvesi ulusumuzun en sevilen ortak değerlerinden biridir. Muhteşem tadı ve iştah uyandıran kokusunun yanı sıra sağlık için de pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalardan tam randıman alabilmek için Türk kahvesinin en büyük düşmanının şeker olduğu unutulmamalıdır.

Sağlık İçin Türk Kahvesinin Faydaları

Türk kahvesi içerdiği mineraller sayesinde sindirimi kolaylaştırır. Bu nedenle yemeklerden yarım saat sonra sade Türk kahvesi tüketmek bünye için iyidir. Ayrıca kalbi koruma, ishal gibi sorunlara karşı bağırsak hareketlerini dengeleme, içerdiği kafein sayesinde enerji verme, yüksek tansiyonu ve kolesterolü düzenleme, hafızayı güçlendirme, selülit oluşumunu önleme gibi faydaları bulunmaktadır.

Bir Kozmetik Ürünü Olarak Kahve’nin Kullanımı

Kahve sadece bir besin maddesi değil aynı zamanda bir cilt bakımı ürünü olarak da kullanılmaktadır. Osmanlı zamanında ilk olarak ilaç olarak denenen kahvenin gerçekten pek çok mucizevi etkisi bulunmaktadır. İçilen kahvenin nemli telvesi henüz kurumadan surata masaj yaparak sürüldüğünde, peeling etkisi yaratarak cildi yeniler ve siyah nokta oluşumu önler.

Vücut için ise bacaklarda batık oluşumunu ve selüliti önleyici bir kür hazırlamak mümkündür. Bir kabın içerisine kahve telvesi ve bir miktar portakal yağı (eğer evde yoksa zeytinyağı da kullanılabilir) konularak bir krem elde edilir. Bu krem bacaklara masaj yaparak uygulandığında ve bambu lif uygulayarak peeling yapıldığında ölü derilerin atılmasını ve batıkların ortadan kalkmasını sağlar. Haftada 3-4 defa kullanmakta hiçbir sakınca yoktur. Lif ile cildi tahriş etmemeye dikkat etmek gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri
Sayfa başına git
Haber