Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Kilo Verdikten Sonra Cilt Sarkması Nasıl Önlenir

Kilo Verdikten Sonra Cilt Sarkması Nasıl Önlenir

Kilo vermek uzun ve zor bir yolculuktur. İnce bir vücut için günlük programlar, diyet sınırlandırmaları ve sosyal yaşamdan fedakarlıklar yapmak zorunda kalırsınız. Ancak kilo verdikten sonra bile önceki görünümümüzü bize sürekli hatırlatan bazı işaretleri üzerimizde taşırız. Kilo vermeyle birlikte cilt sarkması ve gevşek cilt ortaya çıkar. Bu da çoğunlukla bikinilerimizin en büyük düşmanıdır. Neyse ki kilo kaybettikten sonra cilt sarkmasını önlemenin birçok yolu blunmaktadır.

 • Hızlı kilo vermeyin

Hızlı kilo vermek cildin yumuşamasına neden olur. Temel olarak cildimiz bir miktar elastikliğe sahiptir. Kilo aldığımızda ya da verdiğimizde cildimiz genişleyerek veya büzülerek bu değişikliklere ayak uydurmaya çalışır. Ancak kilo değişimleri kısa sürede çok miktarda gerçekleşirse dış dokumuz buna yeterince ayak uyduramayabilir. Bunun sonucunda göbek, kol gibi bölgelerde sarkma gerçekleşir. Bunu önlemek için haftada en fazla 1 kilo vermek uygundur.

 • Egzersiz yapmayı unutmayın

Egzersiz kilo verme sürecinin en önemli bileşenidir. Ancak çoğu kişi bunu ihmal eder ve yalnızca beslenme programındaki değişikliklere odaklanır. Maalesef bu büyük bir hatadır, Egzersiz kilo vermenize yardımcı olmanın yanı sıra cildi elastik ve esnek tutar. Bu da sarkmaların oluşma olasılığını azaltır. Haftanın en az 5-6 günü 45 dakika boyunca egzersiz yapmalısınız.

 • Güç arttırıcı antrenmanlar yapın

Ağırlık kaldırma gibi güç arttırıcı elemanlar kasların oluşumuna yardımcı olur. Ancak çoğu kişi güç arttırıcı egzersizlerin kilo aldırdığı gibi yanlış bir düşünceye sahiptir ama bu kesinlikle doğru değildir. Doğru bir beslenme programıyla birlikte ağırlık egzersizleri vücudunuzu ve cildinizi güçlendirir. Cildinizi destekleyen kaslarla birlikte vücudunuz sıkılaşır ve sertleşir. Böylece sarkmalar önlenir.

 • Yeterince su için

Vücudun susuz kalması cildin esnekliğini azaltır. Özellikle yaz aylarının sıcak geçtiği bölgelerde vücudun susuz kalma ihtimali yüksektir. Vücudunuzun ve cildinizin ihtiyacı olan suyu albilmesi için günde en az 8-10 bardak su içiniz. Unutmayın, kahve ve çay su yerine geçmez. Alkol ise size sadece su kaybettirir.

 • Vücut masajı yaptırın

Basit vücut masajı kilo verme faaliyetlerinin önemli bir yardımcısıdır. Masajla birlikte cilt, kolajen ve elastin sayısının arttırılmasına yönelik uyarılır. Haftada 1-2 kez vücut masajı yaptırabilirsiniz. Cildinize E vitamini depolayacak kakao yağını masaj sırasında kullanabilirsiniz. Ayrıca vücudunuza günlük olarak normal bir loson uygulayın. Bu losyon masajı cildinizin güçlü ve yumuşak kalmasına yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. sezen kerem dedi ki:

  Fit in Class üyeliği ile yaklaşık 3 aydır yoga ve pilates yapıyorum. Yoga kesinlikle duruşunuzu düzeltiyor. Düzelen duruş ile de zaten beden yapınız da farklılaşıyor. Pilates ile de zayıflamadan ziyade sıkılaşma kesinlikle mevcut. Beden rahatlığının yanında içsel bir huzur yakalamak da çok güzel yoga ve pilatesi öneririm.

 2. Aylin Karasu dedi ki:

  Yaklaşık 15 kilo kadar kilo verdim ve cildimde ciddi sarkmalar oldu. Bunu nasıl toparlarım diye araştırırken reformer pilatesin bu konuda etkili olduğunu öğrendim. Sporcard.com üzerinden uygun fiyatlara özel hoca eşliğinde reformer pilates dersi alıyorum ve daha 3 derse gitmeme rağmen etkisi baya farkedilir düzeyde.

 3. meltem günel dedi ki:

  Kilo verme işini spor salonuyla beraber yaparsanız sarkma yaşamazsınız. Ben denedim özel aletler işime çok yaradı özellikle açma – germe aletleri.

 4. rümeysa dedi ki:

  Kilo verme kısmı güzel ama sarkmalar gerçekten insanı strese sokuyor. Eşimle ilişkide bile sorun yaşadım ben beğenmedi beni ama düzelttim.

 5. aslı dedi ki:

  Kilo verebilsek kalanı mesele değil ya ama bakalım. Biraz boğazımı tutmam gerek ne bulsam yer oldum bu durum sıkıntı.

BİR YORUM YAZ
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri