Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Goji Berry Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Goji Berry Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Goji Berry Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Dünya’da Goji Berry adıyla bilindiği gibi Wolf Berry diye bilinen bu meyve ülkemizde pek bilinmemektedir. Goji Berry meyvesinin Türkçesi kurt üzümü olup, dukan diyeti ile tanınmaya başlamıştır. Goji beri meyvesi besin değeri olarak çok yüksek bir meyvedir. Antioksidan olarak da çok güçlü olan bu meyve tıp alanında da kullanılıyor. Özellikle Çin bu meyveyi tıpta bir çare olarak görüyor. Goji Berry meyvesi çalı meyvesidir. Çalı üzerinde yetişir ve bir çilek gibi yumuşaktır. Böbrek ve karaciğeri temi0zlediği için özellikle ikisi üzerinde tedavi amaçlı kullanıl ılır.

Goji Berry Ne İşe Yarar?

 • Goji Berry böbrek ve karaciğeri temizlediği gibi kan basıncını düşürür.
 • Kan hücrelerini yeniler, kanı temizler. Goji Berry meyvesi enerji verir ve dayanıklılığı arttırır. Egzersiz yaparken vücudun enerjisini arttırır.
 • Hipofiz bezinden salgılanan büyüme hormonu salımınının artmasını sağlar.
 • Gençlik hormonunu salgılar ve arttırır. Goji Berry muhteşem bir meyvedir. Kan şekerini dengeler, kolesterolünüzü sağlıklı seviyelere ulaştırır. Cinsel gü0cü arttırır. Rahatlıkla kilo vermenizi sağlar. Baş ağrılarını hafifletir ve rahatlıkla uyku uyumanızı sağlar.
 • Uyku düzeninizi sağlayamıyorsanız bu meyve birçok şeye yaradığı gibi bu problemi de ortadan kaldırır. Vücudun Hastalıklara Karşı Direncini Arttırır.
 • Görme Bozukluklarına İyi Gelir.
 • Goji Berry meyvesi birçok hastalığa karşı sağlıklı bir tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Sindirimi kolaylaştırır, anksiyete ve depresyonu hafifletir, kuru öksürüğü İyileştirir, unutkanlığı giderir, böbrek sağlığınıza iyi gelir. Baştan ayağa kadar birçok rahatsızlığınıza iyi gelecek bu meyveyi sürekli olarak kullanmalısınız.

Goji Berry Nasıl Kullanılır?

Goji Berry taze meyve halinde iken tüketimi günlük 50 gram. Kurusu tüketilecekse günlük 30 gram olmalıdır. Besin değerleri yüksek olduğu için vücuda ağır gelebileceği düşünülerek kısıtlanmalıdır. Düzenli kullandığınızda kolay hasta olmadığınızı ve vücut direncinizin arttığını gözlerinizle görebileceksiniz. Goji Berry kuru tüketilebileceği gibi akşamdan bir bardak suya ıslatılıp, kahvaltından önce aç karına suyu içilmeli yumuşamış taneler de birlikte yenilebilir. Bu şekilde kullandığınızda rahatlıkla kilo verebileceğinizi rahatlıkla görebileceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Mehmet Gür dedi ki:

  Goji Berry kullananlar genellikle yanlış kullanıyorlar.Ve ÜZÜLEREK faydasını da göremiyorlar. Oldukça Pahalı olduğu için de HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYORLAR LÜTFEN SATIN ALMADAN ÖNCE DANIŞIN.

 2. Burcu Özel Can dedi ki:

  Bu goji denen çerez uzun yıllardır neredeydi de bir anda böyle bir şey çıktı insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor, ben böyle sonradan çıkan ürünlere karşı hep temkinli yaklaştım.

  1. Mehmet Gur dedi ki:

   Burcu Hnm,sen de alıp yemezsin olur biter!!!!! Bu kadar basit.Neden kafa yofugorsun.

 3. Sedef Uçar dedi ki:

  Bunu 3 poşet kullandım açıkcası zayıfladığımı hissettim ama çok abartı olduğunu söyleyemem, güzel makale için teşekkürler.

  1. KaRaKTeR dedi ki:

   Faydalı olabildiysek ne mutlu bize. 🙂

   1. Arkadaşım,sadece goji berry yiyerek zayıflayamazsın.Sağlıklı olarak 10 günde 5kg zayıflamak istersen beni ara.

BİR YORUM YAZ

belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri