Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Çeşitli İğne Oyası Modelleri

Çeşitli İğne Oyası Modelleri

Türk Danteli olarak dünya literatürüne geçen iğne oyaları bir iğne yardımıyla ipek iplikten oluşturulan üç boyutlu kenar dantelleridir. İğne oyaları hakkında bilgi almak için Dünya’nın dört bir yanından ziyaretçiler her sene ülkemize gelmektedirler. Çok farklı iğne oyası modellerinin olması bu icranın kendine özgü bir düzeyde yaratıcılığa olanak vermesinden kaynaklanmaktadır. İşte bu yüzden en güzel iğne oyası modelleri ülkemizin yaratıcı kadınları tarafından üretilmiştir.

Yaratıcılığa bu kadar açık olması bir çok farklı tekniğin oluşmasına ve farklı alanlarda kullanılmasına olanak sağlamıştır. İğne oyası örnekleri ‘ni incelediğimizde bunun yanlış bir bilgi olmadığını göreceksiniz. Çiftli sarma iğne oyası, yazma iğne oyası, tülbent iğne oyası gibi örnekler sizi şaşırtacak derecede güzel ve eşsiz olabilirler.

İğne oyaları örgü ve danteller gibi yeni evlenecek kızlarımızın çeyizinde vazgeçilmez rol oynar. İğne oyası süslemeler yapabilmek için kızlarımız büyüklerinden iğne oyası nasıl yapılır öğrenmeye çalışırlar. Bu süreç artık internet sayesinde kolaylaşmış olsa da rağbet oldukça azdır. Eskisi kadar çok üretilmiyor olmaları yeni modellerin ve tekniklerin ortaya çıkmasını durdurmuş hali hazırda var olan iğne oyası süslemelerinin değerini arttırmıştır. Son zamanlarda bu tekniğin öğrenme yollarının artması sebebiyle tekrar rağbet görmeye başlamıştır. Gençler tekrar çeyizleri için iğne oyası modeller aramaya başlamış ve internet sayesinde kendi ürettiklerini de yeni insanlarla paylaşma şansı bulmuşlardır.

Farklı iğne oyası modeller incelemek için google’da basit bir arama yapmanız yetmektedir. Karşınıza yüzlerce değişik iğne oyası modeli gelecek ve sizde bu modelleri inceleyerek aynılarını evinize yapabilir isterseniz kendi yaratıcılığınızı kullanarak yepyeni modeller üretebilirsiniz. İğne oyaları hakkında bilgi almak için eskiden olduğu gibi zorlanmanıza gerek kalmıyor böylece. Herhangi bir videoyu defalarca izleyerekte hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Selvi Atay dedi ki:

    3 ve 7 numaralı iğne oyalarını çok beğendim örnek olarak telefona nasıl indirebilirim acaba bilgisi olan varmı teşekkürler.

  2. Ezgi Kuşcu dedi ki:

    Bu modeli çok seviyorum gerçekten 3.oyayı yapmaktan çok zorlandım bir de 2.modellerde ki 2. oya modelini yaparken uğraştım, yeni iğne oyası modellerini bekliyorum.

BİR YORUM YAZ
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri